Krótki filmik-wspomnienie z peregrynacji Symboli ŚDM w naszej Parafii – aż się łezka w oku kręci!
Ogłoszenia duszpasterskie
30.08.2015 r.

Aktualne ogłoszenia duszpasterskie z dnia 30 sierpnia 2015 roku oraz informacje o nadchodzących wydarzeniach w naszej Archidiecezji znajdują się w zakładce: Ogłoszenia duszpasterskie.

Dzień skupienia Rycerstwa Niepokalanej
28.08.2015 r.

14 sierpnia, wraz z odpustem parafialnym, miał miejsce dzień skupienia członków Rycerstwa Niepokalanej. Modlitwą ogarnialiśmy przede wszystkim całe Rycerstwo, jak też nowego członka tejże wspólnoty, który został do niej włączony podczas uroczystej Eucharystii o godz. 18.00.
Rodzinny Festyn Parafialny
20.08.2015 r.

Przedłużeniem radości świętowania wspomnienia św. Maksymiliana był Rodzinny Festyn Parafialny przy Kościele. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przybyli, by we wspólnocie dzielić się sobą z innymi i budować wspólnotę wspólnot, jaką jest Parafia.
Odpust Parafialny
17.08.2015 r.

14 sierpnia obchodziliśmy święto Parafii – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego. Uroczystość uświetniała obecność naszego Pasterza Bp. Henryka Ciereszki, który przewodniczył uroczystej koncelebrze o godzinie 18.00. Po Eucharystii miał miejsce krótki koncert muzyki sakralnej. Kazania odpustowe wygłosił do nas ks. Andrzej Horaczy, Proboszcz z Marianowa. Radością naszej Parafii jest Sztandar Rycerstwa Niepokalanej pobłogosławiony przez Księdza Biskupa.
Symbole ŚDM w naszej Parafii
09.07.2015 r.

8 lipca br. miało miejsce szczególne spotkanie naszej Parafii z Symbolami Światowych Dni Młodzieży które przebywały wśród nas przez niemal 3 godziny. Był to czas szczególnej modlitwy za siebie nawzajem i za całą Parafię na drodze przygotowań do przyszłorocznych Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Dziękujemy wszystkim Parafianom którzy tak licznie, mimo niedogodnej godziny, włączyli się w to dzieło. Więcej informacji o samym wydarzeniu w zakładce u góry strony.
Złoty Jubileusz Kapłaństwa Ks. Prałata Alojzego Chojnowskiego
09.07.2015 r.

21 czerwca br., w dniu liturgicznego wspomnienia św. Alojzego Gonzagi, dziękowaliśmy Bogu za 50 lat kapłaństwa i długoletnią, ofiarną pracę Ks. Prałata Alojzego Chojnowskiego. To był dzień Jego Złotego Jubileuszu. Mszy św. Jubileuszowej o godz. 18.00 przewodniczył Bp Tadeusz Bronakowski. Złoty jubileusz święceń kapłańskich uświadamia nam raz jeszcze tajemnicę Bożego powołania. Długoletnie świadectwo kapłańskiej posługi minionych lat Ks. Prałata Alojzego, budowniczego kościoła, pozostanie w pamięci na dalsze pokolenia. Polecamy dostojnego Księdza Jubilata opiece Matki Najświętszej, naszego Patrona św. Maksymiliana i życzymy, aby trwał w pewności, że zawsze jest potrzebny Panu i Jego Kościołowi, że Jego kapłaństwo dalej przynosi błogosławione owoce dla wielu, że jego powołanie pozostaje włączone w dzieło ewangelizacji w nowych czasach.

Kalendarz liturgiczny


Modlitwa za wstawiennictwem
Św. Maksymiliana Marii Kolbego:

Boże, który nieustannie wspierasz rodzinę ludzką swoim błogosławieństwem i dajesz jej wzory świętości, prosimy Cię, abyśmy wiernie naśladowali wzór Świętego Ojca Maksymiliana i przez szczególne oddanie Niepokalanej szerzyli Królestwo Chrystusowe.

Święty Ojcze Maksymilianie, który z miłości oddałeś życie dla ocalenia bliźniego, w imię tej miłości wspomóż mnie swoim wstawiennictwem i uproś mi łaskę...,
o którą pokornie proszę.

Ojcze nasz... Zdrowaś Maryjo...

O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy i za wszystkimi, którzy się do Ciebie nie uciekają a zwłaszcza za nieprzyjaciółmi Kościoła Świętego i poleconymi Tobie.