XVI Niedziela Zwykła - Ogłoszenia duszpasterskie
20.07.2014 r.

1. W tym tygodniu wspominamy:
Wtorek, 22.07 – Wspomnienie św. Marii Magdaleny,
Środa, 23.07 – Święto św. Brygidy, Zakonnicy, Patronki Europy,
Czwartek, 24.07 – Wspomnienie św. Kingi, dziewicy,
Piątek, 25.07 – Wspomnienie św. Krzysztofa, męczennika, dzień kierowców i błogosławieństwo pojazdów mechanicznych,
Sobota, 26.07 – Wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny. Pamiętamy w modlitwie o babciach, dziadkach i osobach starszych.

2. W dniach 26 - 28 lipca, czyli od najbliższej soboty do poniedziałku, nasza Parafia ma zaszczyt przyjmować w ramach peregrynacji po Archidiecezji relikwie bł. Jose del Rio i bł. Karoliny Kózkówny. Wydarzenia te poprzedza trwająca nowenna w intencji rodzin i młodzieży naszej parafii. Powitanie relikwii nastąpi w sobotę, 26 lipca, podczas uroczystej Eucharystii o 18:00, na którą zapraszamy całymi rodzinami, szczególnie osoby młode jako, że błogosławieni są patronami młodzieży. Szczegółowy program dostępny w gablotkach przed kościołem, na drzwiach kościoła oraz w intrenecie: na stronie oraz na naszym profilu na facebooku (www.facebook.com/swmaksymilian).

3. Trwają zapisy na 22. Ekumeniczną Pieszą Pielgrzymkę do Wilna oraz na 28. Białostocką Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę oraz inne pielgrzymki autokarowe. Szczegóły na plakatach przed kościołem.

4. Przypominamy, że trwają zapisy wolontariuszy chcących włączyć się aktywnie w życie parafii. Nie spodziewajmy się wielkich zadań, ale podobnie jak życie rodzinne, tak i parafialne składa się z drobnych spraw, które należy wykonać, aby życie toczyło się pomyślnie.

5. Przypominamy, że sobotnia wieczorna Eucharystia o godzinie 18:00 jest Mszą Wigilijną, Niedzielną. Uczestnictwo w niej zadośćuczyni obowiązkowi niedzielnego uczestnictwa we Mszy św.

6. W piątek, 25 lipca, po Mszy Świętej wieczornej jest adoracja Najświętszego Sakramentu. Będziemy się modlić za Kościół Święty, o pokój na świecie, za rodziny, młodzież i dzieci. Zapraszamy do wspólnej modlitwy!

7. Na stoliku przy wyjściu można nabyć nowy numer Gościa Niedzielnego, bezpłatnie jest do niego dołączona płyta. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

8. Wszystkim Parafianom oraz Gościom, przebywającym na terenie Parafii, Księża składają najlepsze życzenia na nowy tydzień – Szczęść Boże!

XV Niedziela Zwykła - ogłoszenia duszpasterskie
13 Lipiec 2014

1. W tym tygodniu wspominamy:
15.07 – wspomnienie św. Bonawentury
16.07 – wspomnienie NMP z Góry Karmel

2. Decyzją Arcybiskupa Edwarda Ozorowskiego do pracy w naszej parafii jako rezydent został skierowany ks. dr Janusz Wiśniewski - Dyrektor Archidiecezjalnego Radia I. Od jutra rozpoczyna się remont pomieszczeń w domu katechetycznym, gdzie mieści się siedziba Radia, celem przygotowania ich do zamieszkania dla Księdza Janusza.

3. Od tego tygodnia sobotnia wieczorna Eucharystia o godzinie 18:00 będzie Mszą Wigilijną, Niedzielną. Uczestnictwo w niej będzie zadośćuczyniło obowiązkowi niedzielnego uczestnictwa w Eucharystii wszystkich tych, którzy, z przyczyn obiektywnych, nie mogą normalnie uczestniczyć w Niedzielę.

4. Ksiądz Proboszcz przypomina, że troska o Kościół spoczywa nie tylko na kapłanach posługujących, ale na wszystkich parafianach również. Tej troski możemy dać wyraz poprzez nasz akces w wolontariacie na rzecz parafii. Toteż zaprasza wszystkich tych, którzy, w jakikolwiek sposób i na dowolnych płaszczyznach, chcieli by ofiarować swoją pomoc parafii, do zgłaszania się, czy to w tygodniu, czy po niedzielnych eucharystiach. Kościół to nasze wspólne Dobro, „Kościół żywy i prawdziwy to jest serc wspólnota”.

5. Zachęcamy do polubienia naszego profilu, udostępniania go dalej, by informacje o życiu naszej Parafii docierały do jak najszerszego grona odbiorców.

6. Wszystkim Parafianom oraz Gościom, przebywającym na terenie Parafii, Księża składają najlepsze życzenia – Szczęść Boże!

WIGILIA PASCHALNA

W Wielką Sobotę Kościół trwa przy Grobie Pańskim, rozważając Mękę i Śmierć Chrystusa oraz Jego zstąpienie do otchłani, a także w modlitwie i poście oczekuje na Jego Zmartwychwstanie. Zakończyliśmy celebrację Liturgii Wielkosobotniej. Całonocną Adorację przy Grobie Pańskim będzie trzymała wartę Straż Ochotnicza oraz my sami przez czuwanie modlitewne:

23.00 – Jaroszówka, Rycerska, Szczęśliwa, Familijna, Gościnna, Wymarzona, Przytulna, Plastusia, Rumcajsa, Cypiska, Hanki, Czerwonego Kapturka, Skrzatów, Krasnoludków, Kopciuszka, Obłoków

24.00 – Dożynkowa, Wiankowa. Jutrzenki, Jacka, Agatki, Baśniowa, Boruty, Skalna, Janosika, Wiklinowa, Ondraszka, Modra, Szmaragdowa, Bursztynowa, Malachitowa, Jaspisowa, Topazowa.

1.00 – Ustronna, Stepowa, Trawiasta, Żyzna, Bagienna, Raginisa, Odległa, Skarżyńskiego,

2.00 – Balladyny, Aliny, Kirkora, Łącznikowa, Krzyżowa, Zgoda, Kordiana, Kasprzaka, Gwiazdkowa, Dyngusowa, Uśmiechu, Lazurowa, Róży Wiatrów

3.00 – Wybickiego, Grota Roweckiego, Jęczmienna, Domeyki, Lelewela, Kłosowa, Hubala, Radosna, Krasickiego, Gaskiewicza

4.00 – Jagiełły, Batorego, Jadwigi, Kiejstuta, Witolda, Gedymina, Zygmunta Starego, Sawickiej, Kościńskiego, Duracza, Karpowicza, Partyzantów, Wallenroda

5.00 – św. Maksymiliana, Armii Ludowej, Węgierki, Staffa, Zapolskiej, Wysockiego, Goszczyńskiego, Cicha.

niedziela, 09 marca

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

W PARAFII ŚW. MAKSYMILIANA M. KOLBEGO W Białymstoku
W DNIACH 23, 24, 25 MARCA 2014
3 Niedziela Wielkiego Postu
Ks. Krzysztof Kralka SAC,
Dyrektor Pallotyńskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji

23 marca 2014 – 3 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
7.00 – Msza Święta z nauką dla dorosłych
9.00 - Msza Święta z nauką dla rodzin i młodzieży
11.00 - Msza Święta z nauką dla rodzin i dzieci
12.30 - Msza Święta z nauką dla dorosłych
18.00 - Msza Święta z nauką dla dorosłych

24 marca 2014 – PONIEDZIAŁEK
9.00 - Msza Święta z nauką dla dorosłych - SPOWIEDŹ
10.30 - Msza Święta z nauką dla dzieci - SZKOŁA PODSTAWOWA - SPOWIEDŹ
11.30 - Msza Święta z nauką dla młodzieży SZKOŁA GIMNAZJALNA - SPOWIEDŹ
16.00 – GORZKIE ŻALE – Z nauką pasyjną SZKOŁA PODSTAWOWA I GIMNAZJALNA
17.15 – DROGA KRZYŻOWA - dla dorosłych
18.00 - Msza Święta z nauką dla dorosłych – SPOWIEDŹ
19.30 – Konferencja dla małżeństw i adoracja z modlitwą uwielbienia

25 marca 2014 – WTOREK
9.00 - Msza Święta z nauką dla dorosłych- SPOWIEDŹ
10.30 - DROGA KRZYŻOWA dla dzieci SZKOŁA PODSTAWOWA
11.30 - DROGA KRZYŻOWA dla młodzieży SZKOŁA GIMNAZJALNA
15.00 - Msza Święta z nauką dla dzieci SZKOŁA PODSTAWOWA - SPOWIEDŹ
16.00 – Msza Święta z nauką dla młodzieży SZKOŁA GIMNAZJALNA - SPOWIEDŹ
17.30 – GORZKIE ŻALE - dla dorosłych
18.00 - Msza Święta z nauką dla dorosłych – SPOWIEDŹ
19.30 – Konferencja dla rodzin z modlitwą o uzdrowienie

niedziela, 02 marca 2013 23:31
Wielki Post

W czasie Wielkiego Postu
Droga Krzyżowa dla dzieci będzie odprawiana w każdy piątek o godz 16.30 oraz dla wszystkich po Mszy Św. o godz. 18.00
Drogę Krzyżową będą prowadziły:
7 marca – Przymierze Miłosierdzia
14 marca - Kapłan
21 marca - Kręgi Rodzin
28 marca - Rycerstwo Niepokalanej Maryi
4 kwietnia - Ruch Światło-Życie i Ministranci
11 kwietnia - Koła Różańcowe
Gorzkie Żale śpiewamy w środy o godz. 17.30 i w niedziele po Mszy Św. o godz. 9.00

niedziela, 02 marca 2013 23:17
Środa Popielcowa

5.03 (śr) - rozpoczyna się Wielki Post. Środa Popielcowa – obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post, poświęcenie popiołu i posypanie głów popiołem na każdej Mszy Św. Eucharystie o godz. 7.00, 9.00, 16.00, 18.00. Od środy Popielcowej do 1 niedzieli Wielkiego Postu, dni modlitwy o ducha pokuty (czwartek, piątek, sobota)

sobota, 15 grudnia 2013 22:31
Odwiedziny duszpasterskie

Zakończyliśmy wizytę duszpasterską. Serdecznie dziękujemy jako kapłani za spotkanie z Wami w czasie wizyty duszpasterskiej, zwanej kolędą. Dziękujemy za obecność Mamusiom, które mają ufność i odwagę i są otwarte na życie. Dziękujemy dzieciom, że nas wyczekiwały. Dziękujemy młodzieży za życzliwą obecność. Za nasze wspólne pozytywne zadziwienie sobą wzajemnie. Dziękujemy Tatusiom, którzy spieszyli się z pracy, by zdążyć na to kolędowe spotkanie. Dziękuję samotnej Pani, która mnie wyczekiwała i tak wiele zrobiła, aby się wspólnie pomodlić. Dziękuję nowym parafianom, których drzwi by otwarte i tym, którzy je otworzyli po wielu latach. Wyrażamy wdzięczność wszystkim pozostałym osobom, starszym i młodszym, którzy wierzą w to, że „Gdy ksiądz idzie po kolędzie, to Bóg z nim wszędzie”. A tych, którym nie udało się Go w nas rozpoznać, przepraszamy i polecamy dobremu Bogu. Zanurzamy Was wszystkich w morzu miłosierdzia Bożego!

niedziela, 22 grudnia 2013 22:24
Odwiedziny duszpasterskie

Wizyta duszpasterska w naszym domu rozpoczyna się godz 16.00; Niedziela i sobota od 14.00. Przygotowujemy: biały obrus, na którym powinno się znajdować: Pismo Święte, Krzyż Święty, świece, woda święcona i kropidło.
Program kolędy

niedziela, 1 grudnia 2013 22:24
Roraty

W okresie Adwentu będą odprawiane w naszym kościele Roraty, o godz. 7.00 z rana w niedziele, a w dni powszednie w środy i w soboty o godz. 18.00. Zapraszamy dzieci i młodzież z lampionami

niedziela, 03 listopada 2013 11:14
Pielgrzymka do Włoch

Pielgrzymka a na kanonizację Jana Pawła II do Rzymu została odwołan z powodu zapisania się małej ilości osób. Zapisanych osób zapraszamy do zakrystii do ks. Andrzeja.

niedziela, 20 października 2013 12:24
Wieczór z bł. Janem Pawłem II

Wieczór z bł. Janem Pawłem II. Rozpoczęcie Modlitwą Różańcową z tekstami rozważań Ojca Świętego o godz 17.15. Eucharystia o godz. 18.00, zaraz po Niej Akademia ku czci Papieżowi, kończąca Apelem Jasnogórskim. Zapraszamy do wspólnego czuwania.

niedziela, 06 października 2013 18:24
Inauguracja roku akademickiego

Duszpasterstwo Akademickie serdecznie zaprasza studentów, nauczycieli akademickich oraz pracowników administracji wszystkich białostockich uczelni na wspólną modlitwę z okazji Inauguracji Roku Akademickiego 2013/14. Msza św. pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa Edwarda Ozorowskiego, z udziałem władz poszczególnych uczelni, sprawowana będzie w niedzielę, 13 października o godz. 19.30, w Archikatedrze Białostockiej.

niedziela, 22 wrzesień 2013 09:24
Październik Miesiącem Różańca

Od wtorku rozpoczynamy miesiąc październik poświęcony Matki Bożej Różańcowej. Modlitwa różańcowa będzie odmawiana codziennie:
- o godz. 16.30 dla dzieci
- o godz. 17.30 dla wszystkich
- co czwartek każdego tygodnia o godz. 19.00 dla młodzieży

niedziela, 22 wrzesień 2013 09:12
Spotkanie Kręgu biblijnego

„Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Jezusa Chrystusa” – tak pisał Św. Hieronim. Kontynuujemy formację duchową ze Słowem Bożym. Zapraszamy na spotkanie Kręgu biblijnego w najbliższy wtorek w dolnym kościele na Celebracji Słowa Bożego w po Mszy Św. wieczornej w dolnym kościele.

niedziela, 22 wrzesień 2013 08:44
Pierwsze spotkanie młodzieży z Gimnazjum

Pierwsze spotkanie klas I i II młodzieży z Gimnazjum odbędzie się razem z rodzicami w najbliższą sobotę miesiąca – 5 października br o godz. 18.00, natomiast młodzież klas III, zapraszamy także z rodzicami w pierwszy piątek miesiąca – 4 października tego roku. Przypominamy młodzież o spowiedzi świętej.

niedziela, 22 wrzesień 2013 08:31
Nabór do Liturgicznej Służby Ołtarza

Ogłaszamy nabór do Liturgicznej Służby Ołtarza, działającej w naszej parafii. Chętnych chłopców, pragnących zostać ministrantami (od II klasy szkoły podstawowej wzwyż) prosimy o skontaktowanie się z ks. Andrzejem po Mszy Świętej w zakrystii.

Kalendarz liturgiczny


Porządek Mszy Świętych:

Niedziela:
7:00, 9:00 (dla młodzieży),
11:00 (dla dzieci), 12:30, 18,00

Dni powszednie
7:00. 18:00

Święta przypadające w tygodniu:
7:00, 9:00, 18:00

Kontakt:

ul. Św. Maksymiliana Marii Kolbego 8
15-174 Białystok
tel. 85 676 37 73, 85 673 38 08
nr konta parafii:
33 1160 2202 0000 0000 2759 9620

Kancelaria

7:45 - 9:00 i 15:30 - 17:30 w tygodniu,
od poniedziałku do piątku
w soboty w godz. 7:45 - 9:00
W niedzielę i święta kancelaria nieczynna

Wspólnota przyjaciół oblubieńca