Dekret Arcybiskupa Metropolity Białostockiego o możliwości uzyskania odpustów w Roku Życia Konsekrowanego w Archidiecezji Białostockiej: PDF albo DOC.
Ogłoszenia duszpasterskie
25.01.2015 r.

Aktualne ogłoszenia duszpasterskie z dnia 25 stycznia 2015 roku znajdują się pod tym adresem: Ogłoszenia duszpasterskie.

Modlitwa za prześladowanych chrześcijan
14.01.2015 r.

Zapraszamy wszystkie Ruchy i Wspólnoty działające przy naszej Parafii do modlitwy za prześladowanych chrześcijan w ramach Tygodnia Ekumenicznego. Wspólna modlitwa rozpocznie się 24 stycznia Eucharystią pod przewodnictwem Abp. Edwarda Ozorowskiego, Metropolity Białostockiego, o godzinie 18:00 w Białostockiej Katedrze. Następnie odbędzie się czuwanie modlitewne wspólnot w kinie Ton. Szczegóły na plakacie po prawej stronie. Zachęcamy do włączenia się!

Niedziela Świętej Rodziny
02.01.2015 r.

W Święto Świętej Rodziny 28 grudnia 2014 r. 15 Małżeństw z naszej Parafii odnowiło uroczyście przysięgę małżeńską. Była to doskonała okazja do przypomnienia małżonkom o ich powołaniu do świętości, do której mają razem dążyć, budując dom życia na fundamencie miłości, wierności, uczciwości małżeńskiej i nierozerwalności. Zasady te, jeśli są zachowywane w małżeństwie, czynią małżonków szczęśliwymi i spełnionymi w ich życiowym zadaniu. Z serca wszystkim ubiegłorocznym Jubilatom gratulujemy i wypraszamy Boże Błogosławieństwo na każdy kolejny dzień wspólnej wędrówki.Spotkanie Członków Żywej Drogi Krzyżowej
25.12.2014 r.

W piątek 2 stycznia Nowego Roku 2015 po Mszy Świętej o godzinie 18:00 zapraszamy członków Wspólnoty Żywej Drogi Krzyżowej i wszystkich parafian na comiesięczną Drogę Krzyżową. Do modlitwy zaprosimy Maryję, matkę Jezusa, by w Nowym Roku wypraszała nam i naszym rodzinom obfite zdroje łask i Boże błogosławieństwo. Po zakończonej Drodze Krzyżowej zapraszamy wszystkich na Opłatek Wspólnoty Żywej Drogi Krzyżowej w sali katechetycznej.

Diecezjalny Dzień Skupienia Rycerstwa Niepokalanej
21.12.2014 r.

15 listopada 2014r. Rycerze Niepokalanej przeżywali Diecezjalny Dzień Skupienia w parafii Świętego Maksymiliana w Białymstoku. Obecni byli przedstawiciele 10-ciu wspólnot (56 osób).
Spotkanie odbyło się pod hasłem; „Maryjne wezwanie do nawrócenia”.

Asystent Diecezjalny MI ks. Jerzy Szyryngo wygłosił konferencję o nawróceniu: „Pierwszym i podstawowym warunkiem do nawrócenia jest pokuta i modlitwa. Maryja, jako Matka Kościoła w każdym objawieniu wzywa swoje dzieci do modlitwy różańcowej i pokuty. Bóg przez kolejne wydarzenia przygotowywał Maryję do roli Matki Kościoła. Ważną cechą Maryi było zapisanie w Sercu i rozmyślanie o Bożych sprawach. Fundamentalnym celem rycerzy jest na wzór Maryi wsłuchiwać się w Słowo Boże i rozważać Je. Dobry rycerz powinien umieć słuchać innych, aby dotrzeć do pragnących nawrócenia”.

Drugą konferencję pt. „Nawrócenie i zobowiązania w rodzinie”, oraz dyskusję na ten temat poprowadził ks. Adam Skreczko: „Zadaniem rodziny, szczególnie rodziców, jest wzajemne uświęcenie i wzrost wiary wszystkich członków, którą otrzymujemy na chrzcie świętym. Bardzo ważne jest potraktowanie małżeństwa , jako drogi do świętości.
Pomocą Bożą powinno być życie Świętej Rodziny, jako wzór dla naszych rodzin. Mamy naśladować cechy Józefa i Maryi: wiarę, nadzieję i miłość”.

Ks. Skreczko w homilii mówił o sile modlitwy w życiu św. Maksymiliana. Mówił również o modlitwie wytrwałej i natrętnej, którą można osiągnąć zmianę woli Bożej: „Silna modlitwa łączy się z wiarą, że Bóg nas wysłucha. Modlitwa wysłuchana, to modlitwa zgodna z wolą Bożą”.Niedziela Powołaniowa
14.12.2014 r.

W III Niedzielę Adwentu, zwaną Gaudete, gościliśmy w naszej Parafii alumnów z Archidiecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego w Białymstoku wraz z Ojcem Duchownym ks. dr. Dariuszem Sokołowskim w ramach niedzieli powołaniowej. Modlili się oni z nami podczas Eucharystii, prowadzili śpiewy, a przede wszystkim dzielili się radością z kroczenia na drodze powołania kapłańskiego. Ponadto zachęcali do zapisania się do Grona Przyjaciół Seminarium, które otacza troską modlitewną dzieło powołań i powołanych. Wspólnota ta zawiązała się przy naszej Parafii, a opieki nad nią podjął się Ksiądz Proboszcz. Polecając alumnów i moderatorów AWSD modlitwom zachęcamy do podjęcia tego wysiłku systematycznej modlitwy w intencji powołań i dziękujemy naszym drogim Gościom za ich ubogacającą obecność wśród nas!Rekolekcje podczas Adwentu
20.11.2014 r.

Chrześcijańskie Centrum Ewangelizacji zaprasza na cykl czterech spotkań ewangelizacyjno - formacyjnych, mających na celu przygotowanie do radosnego i głębokiego świętowania Uroczystości Bożego Narodzenia. Więcej informacji w zakładce Spotkania adwentowe (u góry strony).

Próba oświetlenia wieży parafialnej - 09.10.2014 r.
11.10.2014 r.

9 października br. miała miejsce próba nowego oświetlenia naszego Kościoła Parafialnego, a dokładniej wieży. Górując nad okolicą będzie to drugi co do wysokości najwyższy punkt o charakterze religijnym w Białymstoku. Rozświetlając morki nocy nasza wieża, o głębokiej symbolice teologicznej, będzie przywoływała dwa najważniejsze momenty w historii Zbawienia: Wcielenie, jako Gwiazda Betlejemska, i Odkupienie, jako Krzyż. Mamy nadzieję, że oświetlenie zostanie uruchomione na stałe 1 listopada.Obłóczyny alumnów 26.09.2014r.
29.09.2014r.

26 września br. alumn pochodzący z naszej parafii, Tomasz Mnich, podczas uroczystej Eucharystii pod przewodnictwem Bp. Henryka Ciereszki po raz pierwszy przywdział strój duchowny. Od momentu obłóczyn staje się on strojem obowiązującym alumna. Módlmy o wszelkie łaski potrzebne mu na drodze ku Chrystusowemu Kapłaństwu.

Prace przy wieży
21.09.2014r.

Rozpoczęliśmy czyszczenie, a następnie malowanie wieży naszego kościoła. Jest to praca na dość znacznej wysokości. Wieża kościoła w formie gwiazdy przechodzącej w krzyż, czyli Wcielenia zmierzającego do Odkupienia, odmalowana i odpowiednio oświetlona, górując nad okolicą, będzie stale przyzywała do nawrócenia.

40 - Godzinne Nabożeństwo - prowadzi ks. Adam Wiński
07.09.2014r.

Rozkład:

7 września 2014 niedziela

               
7.00 – Msza św. z nauką
                9.00 – Msza św. z nauką dla młodzieży
                11.00 – Msza św. z nauką dla dzieci
                12.30 – Msza św. z nauką
                               po Eucharystii wystawienie Najświętszego Sakramentu
                15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego
                18.00 – Msza św. z nauką

8 września 2014 poniedziałek

               
7.00 – Msza św. z nauką
                9.00 – Msza św. z nauką – spowiedź
                               po Eucharystii wystawienie Najświętszego Sakramentu
                15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego
                16.00 – Msza św. z nauką – spowiedź dzieci i młodzieży
                18.00 – Msza św. z nauką – spowiedź

9 września 2014 wtorek

7.00 – Msza św. z nauką
9.00 – Msza św. z nauką – spowiedź
                po Eucharystii wystawienie Najświętszego Sakramentu
15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego
                16.00 – Msza św. z nauką – spowiedź dzieci i młodzieży
                18.00 – Msza św. z nauką – ZAKOŃCZENIE

 

Pielgrzymka do świętej wody
07.09.2014r

Przedłużeniem radości i świętowania wspomnienia Patrona naszej Parafii była pielgrzymka i spotkanie integracyjne w Świętej Wodzie w niedzielę, 17 sierpnia. Po Mszy Świętej o godzinie 15:00 miało miejsce spotkanie integracyjne i piknik parafialny. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przybyli, by we wspólnocie dzielić się sobą z innymi

Odpust w parafii - 14 sierpnia
07.09.2014r.

Dnia 14 sierpnia nasza Parafia przeżywała Uroczystość Odpustową . Przez cały dzień Słowo Boże głosił do nas ks. Bogusław Urban, Dyrektor Administracyjny Seminarium Białostockiego. Uroczystej koncelebrze o godzinie 18:00 przewodniczył zaś Abp Senior Stanisław Szymecki. Po uroczystej Mszy św. miał miejsce krótki koncert muzyki sakralnej w wykonaniu Urszuli Bardłowskiej, naszego organisty Karola Czyżewskiego oraz Janusza Dutkowskiego. Przedłużeniem świętowania było spotkanie przy cieście i kawie w Zakątku Kolbego.

Pożegnanie ks. Andrzeja Bojarzyńskiego
07.09.2014r

Wolą Abp. Edwarda Ozorowskiego, Metropolity Białostockiego, z pracy w naszej Parafii, po trzech latach, został odwołany ks. Andrzej Bojarzyński. W uroczystość odpustową dziękowaliśmy dobremu Bogu za dar Jego kapłaństwa. Wszystkie grupy i stowarzyszenia działające na terenie Parafii skierowały swoje słowo wdzięczności za posługę ks. Andrzeja. Życzymy Mu, by Jego kapłańskie świadectwo fascynowało kolejnych do których został posłany. Życzymy takiego świadectwa, które się nie kończy z chwilą odejścia, świadectwa, które nie przemija z wiekiem, nie słabnie, nie robi się mniej świeże, wiecznej młodości życzymy, w kapłaństwie.

Zakątek kolbego
31.08.2014r.

Od kilku tygodni przy Kościele, po mszach niedzielnych, otwarta jest specjalna sala - Zakątek Kolbego.
Serdecznie zapraszamy po każdej Mszy św. na kawę, herbatę i ciasto pieczone przez naszych Parafian. Zatrzymujmy się na chwilę i spotkajmy, porozmawiajmy, podzielmy się z naszymi braćmi i siostrami tym, czym żyjemy. Oby parafia stawała się naszym drugim domem.

Nowe organy w parafii
13.08.2014r

Przed uroczystością odpustową Św. Maksymiliana (13.08) zostały zakupione do naszego kościoła nowe organy firmy ROLAND. Kosztowały 8.500 zł. Ofiary na pokrycie kosztów zakupu organów można złożyć osobiście w zakrystii lub na tacę w najbliższą niedzielę 17 sierpnia b.r..

Odpust w parafii
12.08.2014r.

Odpust w parafii jest wydarzeniem, na które czeka się z kilku powodów. Przede wszystkim jest to okazja do dziękowania Panu Bogu za świętego patrona, opiekuna miejsca, w którym oddaje się mu cześć. Po drugie odpust jest zaproszeniem do wspólnego świętowania, a więc – zgodnie ze słowami Paula Evdokimova – do trwania w radości.

Z okazji wspomnienia Świętego Maksymiliana, powstała podstrona "Nasz patron". Zachęcamy do zapoznania się z historią patrona naszej parafii, oraz do modlitwy.


Kalendarz liturgicznyModlitwa za wstawiennictwem
Św. Maksymiliana Marii Kolbego:

Boże, który nieustannie wspierasz rodzinę ludzką swoim błogosławieństwem i dajesz jej wzory świętości, prosimy Cię, abyśmy wiernie naśladowali wzór Świętego Ojca Maksymiliana i przez szczególne oddanie Niepokalanej szerzyli Królestwo Chrystusowe.

Święty Ojcze Maksymilianie, który z miłości oddałeś życie dla ocalenia bliźniego, w imię tej miłości wspomóż mnie swoim wstawiennictwem i uproś mi łaskę...,
o którą pokornie proszę.

Ojcze nasz... Zdrowaś Maryjo...

O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy i za wszystkimi, którzy się do Ciebie nie uciekają a zwłaszcza za nieprzyjaciółmi Kościoła Świętego i poleconymi Tobie.