Ogłoszenia duszpasterskie
29.07.2015 r.

Aktualne ogłoszenia duszpasterskie z dnia 26 lipca oraz 2 sierpnia 2015 roku oraz informacje o nadchodzących wydarzeniach w naszej Archidiecezji znajdują się pod tym adresem: Ogłoszenia duszpasterskie.

Symbole ŚDM w naszej Parafii
09.07.2015 r.

8 lipca br. miało miejsce szczególne spotkanie naszej Parafii z Symbolami Światowych Dni Młodzieży które przebywały wśród nas przez niemal 3 godziny. Był to czas szczególnej modlitwy za siebie nawzajem i za całą Parafię na drodze przygotowań do przyszłorocznych Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Dziękujemy wszystkim Parafianom którzy tak licznie, mimo niedogodnej godziny, włączyli się w to dzieło. Więcej informacji o samym wydarzeniu w zakładce u góry strony.
Złoty Jubileusz Kapłaństwa Ks. Prałata Alojzego Chojnowskiego
09.07.2015 r.

21 czerwca br., w dniu liturgicznego wspomnienia św. Alojzego Gonzagi, dziękowaliśmy Bogu za 50 lat kapłaństwa i długoletnią, ofiarną pracę Ks. Prałata Alojzego Chojnowskiego. To był dzień Jego Złotego Jubileuszu. Mszy św. Jubileuszowej o godz. 18.00 przewodniczył Bp Tadeusz Bronakowski. Złoty jubileusz święceń kapłańskich uświadamia nam raz jeszcze tajemnicę Bożego powołania. Długoletnie świadectwo kapłańskiej posługi minionych lat Ks. Prałata Alojzego, budowniczego kościoła, pozostanie w pamięci na dalsze pokolenia. Polecamy dostojnego Księdza Jubilata opiece Matki Najświętszej, naszego Patrona św. Maksymiliana i życzymy, aby trwał w pewności, że zawsze jest potrzebny Panu i Jego Kościołowi, że Jego kapłaństwo dalej przynosi błogosławione owoce dla wielu, że jego powołanie pozostaje włączone w dzieło ewangelizacji w nowych czasach.
Świadectwo dra Krzysztofa Tyburczego
26.05.2015 r.

24 maja br. w Zakątku Kolbego, w ramach spotkania z żywym świadkiem, dr Krzysztof Tyburczy podzielił się swoim świadectwem działania Łaski Bożej w Jego życiu.
Sakrament Bierzmowania
24.05.2015 r.

17 maja br. Arcybiskup Edward Ozorwski, Metropolita Białostocki, udzielił naszej młodzieży Sakramentu Bierzmowania.


Pieśni i wiersze maryjne w Zakątku Kolbego
11.05.2015 r.

W ubiegłą niedzielę, w ramach propozycji kulturalnej, spotkaliśmy się o godzinie 16 na wspólnym śpiewaniu pieśni maryjnych oraz słuchaniu wierszy o tematyce maryjnej. Zachęcamy do odwiedzania zakątka w każdą niedzielę o 16 i korzystania z prepozycji by budować „wspólnotę wspólnot”. Co w najbliższą niedzielę? Informacja u góry strony.


Kwartet smyczkowy w Zakątku Kolbego
06.05.2015 r.

W ramach nowej formuły naszego Zakątka, kulturalnej, w ostatnią niedzielę, 03.05, o godzinie 16.00 wystąpił kwartet smyczkowy Prima voce.Droga Krzyżowa w Świętej Wodzie
03.05.2015 r.

W piątek, 1 maja, po Mszy Świętej w godzinę Miłosierdzia, Wspólnota Żywej Drogi Krzyżowej oraz chętni parafianie uczestniczyli w Drodze Krzyżowej w Świętej Wodzie. Wspólnej modlitwie przewodniczył nasz Proboszcz Ksiądz Adam Skreczko. Rozważania przygotowała WŻDK.Dyspensa od zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych na dzień 1 maja 2015 r.
28.04.2015 r.

Mając na względzie wyjątkową sytuację i kierując się dobrem duszpasterskim wiernych, biskupi diecezjalni obecni na 368. Zebraniu Plenarnym KEP podjęli decyzję o udzieleniu dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek 1 maja 2015 r.

Zdjęcia z Wizyty Kanonicznej Arcybiskupa Edwarda Ozorowskiego
26.04.2015 r.

Wystawa fotografii Ludzie Świętej Ziemi
16.04.2015 r.

12 kwietnia br. miało miejsce w naszej parafii, w Zakątku Kolbego, otwarcie wystawy Ludzie Świętej Ziemi. Zdjęcia zostały wykonane przez naszą parafiankę Panią Radecką w Wielkim Tygodniu w 2014 roku w Izraelu, Jordanii i Palestynie w trakcie pielgrzymki, którą zorganizowali ojcowie Franciszkanie. W tym samym czasie zbiegły się się Święta trzech wielkich religii.
Wystawę można zwiedzać w każdą niedzielę po Mszach Świętych, do czego gorąco zachęcamy!
Realizacja wystawy: Centrum Druku Futura.Triduum Paschalne - relacja wideo
13.04.2015 r.

Pielgrzymka do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku
13.04.2015 r.

12 kwietnia br., w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, wyruszyła z naszej parafii pielgrzymka do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku. Pielgrzymi dotarli na miejsce na godzinę 15:00 i uczestniczyli w uroczystej Eucharystii sprawowanej pod przewodnictwem Abp. Edwarda Ozorowskiego, Metropolity Białostockiego.5 rocznica Katastrofy Smoleńskiej
13.04.2015 r.

10 kwietnia br. w naszej świątyni sprawowana była Eucharystia w 5 rocznicę Katastrofy Smoleńskiej. Modliliśmy się przede wszystkim w intencji śp. Justyny Moniuszko, naszej parafianki która zginęła w tej katastrofie. Polecamy jej duszę Miłosiernemu Bogu.Zdjęcia z Triduum Paschalnego
10.04.2015 r.
Spotkanie CL w Rzymie
14.03.2015 r.

7 marca 2015 r. w 60 rocznicę powstania ruchu Komunii i Wyzwolenie oraz 10 rocznicę śmierci założyciela ks. Luigi Giussaniego ponad 80 tysięcy członków Ruchu spotkało się na specjalnej audiencji z papieżem Franciszkiem. Lektura książek ks. Giussaniego wpłynęła mocno na moje życie - mówił Papież. Z Polski było ok. 100 osób. Była też delegacja Ruchu z naszej Parafii: ks. Proboszcz i rodzina Kozłowskich. Modlili się oni 8 marca w intencji całej Parafii na grobie św. Jana Pawła II.


>
Lektorat i Akolitat
25.02.2015 r.

21 lutego nasz parafianin alumn Tomasz Mnich przyjął z rąk Bpa Henryka Ciereszki posługę lektoratu, zaś 22 lutego alumn Sergiusz Matus z Białorusi przyjął posługę akolitatu.

Ważnym krokiem w drodze do kapłaństwa jest przyjęcie posługi lektora. Posługa ta wywodzi się już ze starożytności, jednak dziś ma trochę inne znaczenie. Biskup w czasie udzielania posługi lektora wręcza alumnowi księgę Pisma Świętego ze słowami: Przyjmij księgę Pisma świętego i wiernie przekazuj Słowo Boże, aby coraz mocniej działało w sercach ludzkich. Od tego momentu alumn może czytać Słowo Boże w liturgii, a także staje się pomocnikiem biskupa, kapłanów i diakonów w przekazywaniu tegoż Słowa ludziom, zwłaszcza przez przygotowywanie kandydatów do godnego przyjęcia sakramentów. Oprócz tego alumn - lektor ma prawo święcić w Wielką Sobotę pokarmy na stół wielkanocny.

Następny etap to właśnie posługa akolity. Jest ona udzielana zwyczajowo w połowie czwartego roku studiów. Ta posługa ma także swoje korzenie w starożytności chrześcijańskiej i łączy się ściśle z Eucharystią. Dziś akolita jest wzywany przede wszystkim do troski o służbę ołtarza, jak również przez przyjęcie tej posługi staje się nadzwyczajnym szafarzem Komunii Świętej. Akolita bowiem może, w razie potrzeby, pomagać kapłanowi w udzielaniu wiernym Komunii Św. oraz może ją zanosić do chorych. W czasie ustanawiania akolity Biskup, podając patenę z chlebem, wypowiada słowa: Przyjmij naczynie z chlebem do sprawowania Eucharystii i tak postępuj, abyś mógł godnie służyć Kościołowi przy stole Pańskim.

Polecamy alumnów Waszym serdecznym modlitwom.


Kalendarz liturgicznyModlitwa za wstawiennictwem
Św. Maksymiliana Marii Kolbego:

Boże, który nieustannie wspierasz rodzinę ludzką swoim błogosławieństwem i dajesz jej wzory świętości, prosimy Cię, abyśmy wiernie naśladowali wzór Świętego Ojca Maksymiliana i przez szczególne oddanie Niepokalanej szerzyli Królestwo Chrystusowe.

Święty Ojcze Maksymilianie, który z miłości oddałeś życie dla ocalenia bliźniego, w imię tej miłości wspomóż mnie swoim wstawiennictwem i uproś mi łaskę...,
o którą pokornie proszę.

Ojcze nasz... Zdrowaś Maryjo...

O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy i za wszystkimi, którzy się do Ciebie nie uciekają a zwłaszcza za nieprzyjaciółmi Kościoła Świętego i poleconymi Tobie.